Peněženky – harmonika a rámeček

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Předchozí
Další
Marcela JurtíkováJufima

Kolegyně si objednala peněženku z této látky, tak dostane na výběr, jestli klasiku nebo rámeček. Jsem zvědavá, po čem sáhne :-)) Holky, stahujete rámeček ještě kleštěmi, jak má Stoklasa v návodu, nebo jen šroubujete, jak se píše v Marině? Mám z těch kleští strach, že to na rámečku bude vidět. Díky za případné odpovědi. Krásný zbytek víkendu!

Comments

 1. Jarus ,

  Jsou nádherné obě, já jako začátečnice jsem si ještě na peněženku netroufla, ale moc se mi líbí, jste šikovná

 2. Marcela JurtíkováJufima ,

  Holky, všem děkuji za milé komentáře i cenné rady. Příště budu chytřejší :-))
  A sáhla po harmonikové klasice, i když chvíli váhala…
  Mějte se všechny krásně!!!

 3. Miloslava KafkovaMilka ,

  Krásné jsou obě :-)) Kleště nedoporučuji, musí to být speciální, které namají vroubky a i tak se rámeček zdeformuje. Pokud je rámeček – např. od Stoklasy s větším prostorem, doporučuji dát proužek měkké výztuhy navíc. Já si ještě označím dírky pro šroubky propiskou a pak je propíchnu tlustší jehlou. Šroubky se zavrtají do látky a tím je úchyt pevnější. Dřív jsem lepila ještě Herkulesem, ale je to zbytečné

 4. Jarmila VecerovaJarma ,

  Marcelko jsou krásné, já bych asi sáhla po rámečkové :))
  Rámečky od Ivanky seděly krásně, ty jsem jen šroubovala. Později jsem dokoupila u Stoklasy a ty byly mnohem širší, tak jsem je po celé délce poklepala přes filc kladívkem. A nic se jim nestalo.

 5. mana ,

  Jsou krásný obě! Marcelko, holky už poradily, já tam taky dávala proužek výztuhy, z kleští nemám dobrý pocit, ale šila jsem jen dvě, tak tak.

 6. Lucie Háčkovásarahh ,

  Jsou nádherné obě! Rámečková pro moje oko trošku hezčí, s klopou asi praktičtější. A za sebe radím rámek nestahovat. Nejsem ostřílená výrobkyně peněženek, minulý týden jsem došila první :-)), ale dala jsem trochu lepidla i šroubky, pořád se mi zdálo že to zaručeně nebude držet, tak jsem to nakonec opatrně přes několik vrstev utěrky zmáčkla v plochých kleštích. Rámeček se nezdeformoval, usazené je to opravdu asi ještě pevněji, ale trochu se protlačily do líce ťupky v místě kde jsou šroubky, takže rámečková lišta vypadá jako by měla beďary. Když se mi to stalo na jedné straně, byla jsem už na druhé opatrnější a rámeček jsem tiskla jen mezi šroubky, ne tam kde přímo sedí, ale stejně se pupínky nadělaly, jen je tam vyrážka o něco menší.

 7. JIŘINA LETOVÁJOYJOY ,

  Jsou krásné obě a bohužel neporadím,nemám zkušenost.

 8. Jana Svitkovájana.tom ,

  Obe sú krásne, daj vedieť čo si kolegyňa vybrala. Rámčekových peňaženiek som už šila viac. Rámček nestláčam kliešťami ale pod decovilové vrstvy vložím tenký prúžok výstuhy a šróbiky potriem troškou lepidla. Zatiaľ všetky držia.

 9. giardin ,

  Máš je moc krásné, já bych si nevybrala a musela bych tě obrat o obě dvě:-)). S rámečkem jsem šila jednou , poprvé jsem jen šroubovala, rámeček vypadl, tak jsem použila lepidlo a znovu šroubky, zase nedržel, na třetí pokus už došlo na kleště /přes vrstvu flízu/, rámeček se opravdu trochu zdeformoval, tím pádem opět neseděly šroubky a nedrželo to, a totéž druhý pokus s novým rámečkem – po dvou použitích se vyvlekl, tak šla taštička do koše a k rámečkům jsem pozbyla důvěru. Obdivuji jak krásné věci s nimi šijete, ale asi někde dělám chybu nebo jsem měla smůlu na rámečky.

 10. Jindra NovákováJindrul ,

  Peněženky jsou obě moc krásné, takové veselé. Marcelko, já bych měla z kleští také strach, já ještě horní spoje, které budou v rámečku, vyztužuji třeba proužkem např.sakonu, který všiji mezi obě vrstvy. Šroubky hezky vjedou do té vrstvy, dobře drží a přechod látky a hrany rámečku není tak ostrý.

 11. Hana VeselkováMiksulka ,

  Marcelko, nestahuji. Jen do šroubku ještě kápnu malinko lepidla a stačí to. Ale některé holky tam, kde je rámeček, kládají ještě pod látku tenký pruh výztuže navíc, aby se prostor rozšířil. Peněženky se ti moooc povedly.

 12. EvaEva ,

  Marcelko krásné jsou obě. Mám rámečky koupené, ale ještě jsem nesila, tak neporadím.

 13. BlankaAnkaP ,

  Jsou nádherné obě, Marcelko! Ta látka jim moc sluší! Já jsem rámečkovou šila zatím jen jednu a jen jsem šroubovala, také jsem uvažovala, zda ještě stáhnout kleštičkami, jak uvádí Stoklasa, ale měla jsem strach, že se rámeček zdeformuje.

 14. lenkasulova ,

  Já jen šroubuji a drží. Mám ji taky takže osobně odzkoušeno :-)